Jeżeli masz w życiu wybrać się jedynie do jednego kraju poza Europą, niech to będzie Kanada – ciekawostki krajoznawcze znajdziemy tam na każdym rogu. Kanada jest nadzwyczaj rozległym państwem, zajmującym więcej niż połowę kontynentu północnoamerykańskiego. Znajdziemy tam bardzo zróżnicowany krajobraz. Jest to raj dla podróżników, bo oferuje również atrakcje miejskie z obfitą ofertą kulturalną, lecz przede wszystkim treściwość dzikiej przyrody. Punkty obowiązkowe dla każdego turysty odnajdziemy w każdej kanadyjskiej prowincji – opisujemy kilka z nich.
Pamiętaj także o
eta canada

Kanadyjskie miasta i osady

Fani atrakcji miejskich nie będą się zanudzać w Kanadzie. W największym stopniu znane kanadyjskie miasta mają do zaoferowania wszystko, czego możemy oczekiwać od metropolii – bogatą ofertę kulturalną, wyróżniające restauracje, zabytki, dzięki których możemy dowiedzieć się wiele o historii tego interesującego kraju. Czołówka kanadyjskich miejscowości to wielka czwórka – Toronto, Montreal, Vancouver i Calgary. Wszystkie z tych miast oddalone od siebie o setki kilometrów ma do zaoferowania całkiem inne atrakcje. Wielkomiejskie Toronto, jak każda stolica przynosi nam na talerzu to, co najważniejsze – historyczne budowle, monumentalne biurowce, ale i muzea. Montreal, określany mianem kanadyjskim Nowym Jorkiem to stolica kultury, muzyki i kanadyjskiej bohemy. Vancouver to duży biznes i huczne i kolorowe downtown, które nie daje zapomnieć o połączeniach handlowych z Azją. I na koniec spokojne i senne Calgary, brama do kanadyjskiego Dzikiego Zachodu, czyli Alberty.

Atrakcje przyrodnicze

Kanada to państwo skrajności, jeżeli chodzi o krajobraz i atrakcje przyrodnicze. Górzyste krajobrazy, ekspansywne lasy, pustynne bezdroża oraz wybrzeża oceanów – każdy odszuka tam cos dla siebie. Najbardziej znaną przyrodniczą atrakcją Kanady jest z pewnością położony na pograniczu kanadyjsko-amerykańskim wodospad Niagara. Zwolennicy górskich widoków w całości odnajdą się w położonym w zachodniej części kanady parku narodowym w Banff, słynącym z malowniczych górskich krajobrazów z potokami, jeziorami górskimi oraz trasami trekkingowymi jak z pocztówki. To wyborne miejsce, aby zaznajomić się z pięknem Gór Skalistych

Leave a Reply

Your email address will not be published.