Usługi ślusarskie – dorabianie kluczy

Zamki w drzwiach, podobnie jak inne mechanizmy mogą się popsuć, każdy moduł z którego, zamek jest zbudowany, zależy od pobliskiego fragmentu.

Przyczyny awarii zamków

Najczęściej pojawiającą się usterką jest zatrzymanie się zapadek w efekcie wepchnięcia do zamka nieodpowiedniego klucza albo tropu z wadliwymi ząbkami. Klucz, mimo wszytsko, całkiem łatwo jest zepsuć – wystarczy niewłaściwie go używać, jak na przykład otwierać nim kapsle z butelek czy też dokonywać nim odkręcania metalowych elementów. Uszkodzony w taki sposób klucz bardzo łatwo zablokuje zamek, a nawet ugrzęźnie w nim na stałe. Ten typ uszkodzenia jest nadzwyczaj poważny i jeżeli chcemy żeby usterka została usunięta należy wezwać ślusarza, który oceni miarę problemu, oraz naprawi lub wymieni zamek. Ślusarz trudni się również oczyszczeniem zatrzasku, jak również jego pielęgnacją. Obie te czynności mają na względzie bezusterkową pracę zapadek oraz lepsze działanie całego urządzenia.

Podobnie częstą przyczyną zablokowania zamka w drzwiach jest ułamanie się klucza w trakcie próby ich otwierania. Ta niekomfortowa okoliczność pociąga za sobą uzupełniające wydatki – oprócz usunięcia fragmentu klucza i odblokowania zamka przez ślusarza, istnieje konieczność dorobienia nowego klucza.

Dorabianie kluczy Katowice

Klucze najprościej dorobić w warsztatach ślusarskich bądź małych punktach usługowych prowadzących m.in. sprzedaż zamków. Dorabianie kluczy odbywa się na bazie wzoru podstawowego klucza lub wkładki zamka. Jeśli jest to zamek typu YALE, problem jest prosty do rozwiązania, aczkolwiek z zamkiem „Gerda” może być kłopot. W momencie zepsucia zamka antywłamaniowego odpowiedniej wymienić go na kolejny.

W każdej miejscowości wyszukamy „pogotowie ślusarskie”, którego pracownicy dostepni są pełną dobę, Jednym z miast w którym znajdziemy zakłady ślusarskie są Katowice – stolica województwa śląskiego.

Dorabianie kluczy Śląsk to nie wyłącznie produkowanie kopii zapasowych – to także sprzedaż zamków zarówno do drzwi wejściowych, jak i samochodowych, naprawa zatrzymanych mechanizmów zamków, awaryjne otwieranie drzwi do domów oraz do aut, oczyszczanie a także pielęgnacja zamków i sporo innych prac.

Usługi ślusarskie są nadzwyczaj doceniane – bez tego profesjonalisty żaden zamek nie będzie funkcjonował poprawnie.

Źródło:
dorabianie kluczy katowice

Leave a Reply

Your email address will not be published.