W jaki sposób zdobyć wizę do Australii dla obywatela Stanów Zjednoczonych?
Australia to kierunek znajdujący się na niejednej przygodowej liście. Ze względu na swój dystans, a także sporo niezwykłych i idealnych lokalizacji wciąż jest celem dla turystów z całego świata. Odwiedzenie Sydney Opera House, zabawa z kangurami czy odwiedzanie Tasmanii oraz kultowych diabłów tasmańskich, zapewnia wielu niezapomnianych doświadczeń.

Jeśli już podejmiemy decyzję o tym, że chcemy nabyć bilet lotniczy i wybrać się na ten tajemniczy kontynent, który równocześnie jest także państwem, powinniśmy mieć na uwadze, że aby posiadać możliwość przekroczenia australijskiej granicy, musimy zdobyć na to zezwolenie.

W związku z czym, koniecznym jest wysłanie wniosku wizowego do ambasady australijskiej. Na szczęście, jak się okazuje, nie jest to wcale trudna czynność więc aplikację wizową zdołamy wysłać online. Jak prędko pozyskamy wizę, podlegać będzie od tego, z jakiego powodu się tam udajemy. Jeśli jesteśmy obywatelami USA i marzymy o tym, aby odwiedzić tak daleki kontynent, to będzie nam do tego konieczna e wiza do Australii. Tego typu wiza wydawana jest na okres 90 dni i zdołamy ją użyć maksymalnie przez dwanaście miesięcy od czasu jej uzyskania.

Jeżeli zapragniemy, żeby podróżować do Australii na jakiś czas w celach zarobkowych, wówczas naturalnie mamy taką możliwość. Mieć na uwadze jednak trzeba, że wiza do rozpoczęcia pracy sezonowej wydawana jest tak jak wiza turystyczna, na okres 90 dni, a jej posiadacz ma w tym wypadku najwięcej 90 dni od momentu otrzymania wizy, aby wjechać na teren Australii.

Osoby, które dostały propozycję pracy na obszarze Australii w ramach umowy na przykład na okres 3 lat, to australijska wiza jest w stanie być im przyznana tylko i wyłącznie na podstawie zezwolenia wydanego za pośrednictwem ambasady Australii, natomiast wnioskującym powinna być strona zapraszająca, czyli zbliżający się pracodawca, który będzie zapewniał nam zatrudnienie. W związku z tym wiza zostaje nadana na czas trwania umowy o pracę.

Zobacz także:
australian visa us citizens .

Leave a Reply

Your email address will not be published.