Jak najszybciej wyrobić eTA?

Teoretycznie, Kanada nie wymaga wizy od mieszkańców Polski już od marca – 2008 r. Decyzję o przyjeździe do kraju i czasu pobytu podejmuje urzędnik straży granicznej przy wjeździe do kraju.

W praktyce, dostając się do Kanady lotniczą drogą winniśmy posiadać aktualną eTA, innymi słowy elektroniczną awizację wycieczki. To taki specyficzny rodzaj dowodu, który fachowo rzecz biorąc nie jest wizą, lecz pełni podobną funkcję.

Jak zdobyć wizę eTA Kanada?

Nic bardziej prostego! Wystarczające jest wejść na stronę portalu ambasady kanadyjskiej i dodać stosowny wniosek. Naturalnie, jest on osiągalny w dwóch językach – francuskim i angielskim, bo to właśnie one są obowiązujące na terenie Kanady. Następnie, wystarczające jest uiścić względnie małą opłatę, czyli siedem dolarów kanadyjskich (około 31 zł). W ciągu trzech dni, będzie podjęta decyzja, co do potwierdzania eTA. Ważna jest od razu oraz nie ma wymogu drukowania jej.

Jeśli natomiast się zastanawiamy jak wypełnić wniosek o eTA Kanada, najkorzystniej będzie powierzyć to do wykonania specjalistom. Istnieją filie pośrednictwa wizowego, które mogą nas wyręczyć w otrzymaniu wymaganych dokumentów. Jest to właściwe rozwiązanie na rzecz tych, którzy nie znają na tyle prawidłowo języka francuskiego czy angielskiego, aby bez zarzutu kompletować potrzebny formularz. Sporo jednostek zastanawia się nad eTA Kanada, kiedy sfinalizować wniosek, natomiast nie jest to wymagające zadanie, jeśli zna się języki. Wniosek składa się internetowo, bez opuszczania domu. Jest to niesłychanie praktyczne wyjście. Kontakt z profesjonalistami wesprze w rozjaśnieniu wszystkich wątpliwości i niedopowiedzeń.

Jak działa eTA?

Elektroniczna awizacja ważna jest przez 5 lat od okresu wydania lub do końca ważności paszportu, do którego była przypisana.

Można przebywać z jej pomocą w celach turystycznych lub w tranzycie. Na tego typu rodzaju zezwolenia jest dozwolone spędzać czas w Kanadzie optymalnie sześć miesięcy. O ile potrzebujemy więcej czasu, to pożądane jest wyjątkowe dopuszczenie od odpowiednich urzędników.

Wypada również zaakcentować, iż dostając się do Kanady morską drogą lub lądową, eTA nie jest konieczna.

Czytaj również:

how to apply canada visa

Leave a Reply

Your email address will not be published.